Index pl.hum.poezja - Ankiety

Nick: elka-one

Imię i nazwisko: Elżbieta Lipińska

Data ur.: o, nie! ;-)

Miejsce zamieszkania: Wrocław

Wykształcenie: wyższe

Zawód: prawnik*  *  *Skąd dowiedziałeś/aś się o istnieniu p.h.p.?

Znalazłam w internecie grupy dyskusyjne i tę wybrałam.

Od kiedy uczestniczysz w p.h.p.?

Od sierpnia - września 2000 r.

Co skłoniło Cię do wysłania wierszy/komentarzy właśnie tutaj?

Po przejrzeniu innych grup, ta wydała mi się najciekawsza, zbieżna z moimi zainteresowaniami, na ogół przyjazna i (na ogół) pozbawiona chamstwa i głupoty.

Jakie wrażenie wywarło na Tobie p.h.p. przy pierwszym kontakcie? Czy rozmijało się to z Twoim wyobrażeniem? Czy Twój stosunek do grupy uległ w późniejszym czasie zmianie? Jeżeli tak, to co na to wpłynęło?

Właśnie takie, jak powyżej. Z czasem przekonałam się, że nie zawsze bywa tu miło, że zdarzają się sytuacje nieprzyjemne, mimo to nadal uważam, że warto być w grupie, można się tu sporo nauczyć, podszlifować swój "warsztat". Mój stosunek do grupy zmienił się przez osobiste poznanie niektórych uczestników. Stała mi się przez to bliższa, trochę, jak taka kawiarnia literacka. Poza tym jest tu wielu autorów i komentatorów, których lubię i cenię.

Czy poza p.h.p. publikowałeś/aś swoje wiersze? Może masz na swoim koncie wydaną książkę, sukces w konkursie poetyckim lub w inny sposób udzielasz się na polu kultury? (Bardzo proszę o konkretne przykłady)

Nie próbowałam. Tylko 1 mój wiersz przedrukowały "Obrzeża".

Czy Twoje kontakty z członkami grupy wyszły poza granice sieci? Jeżeli tak, proszę o krótki (bądź dłuższy) opis.

Napisałam już o tym trochę wyżej. Mogę dodać, że nawiązałam prawdziwe przyjaźnie i miłe znajomości.

Jaki jest Twój stosunek do p.h.p.? Ile czasu poświęcasz grupie? Czy zdarza się, że niecierpliwie oczekujesz nowej porcji postów, myślisz co nowego na p.h.p., gdy nie masz z grupą przez dłuższy czas kontaktu? Czy może to dla Ciebie (tylko) sposób - jeden z wielu - urozmaicenia czasu?

To bardzo lubiane przez mnie miejsce, gdzie ciągle coś się dzieje, zawsze bardzo jestem zainteresowana, co mnie nowego spotka. Poświęcam grupie dość dużo czasu, choć zależnie od możliwości - czasowych właśnie. Przeciętnie - jak sądzę - ok. 1 godz. dziennie. Często mi się zdarza, że z niecierpliwością czekam na nowe posty, myślę też o php, kiedy nie mam kontaktu przez dłuższy czas. Grupa jest dla mnie istotnym sposobem spędzania czasu, choć oczywiście nie jedynym.

Skąd zainteresowanie poezją? Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego piszesz?

Bo to jest dla mnie sposób komunikowania się z ludźmi, mówienia o swoich uczuciach i przeżyciach, o których nie umiem mówić na co dzień. Czytam poezję, bo zazwyczaj autorzy też się w ten sposób komunikują, są wrażliwi, bo mnie odrywa od szarości, codzienności, nawet, jeśli o niej traktuje.

Wymień pięciu, najlepszych według Ciebie, autorów w historii p.h.p.

To trudne.
Marco, Heniu, Jan Kalina, wilczysko, Blackbox - na dziś, ale to się wciąż zmienia.

Czym jest dla Ciebie p.h.p.? Twoje uwagi, spostrzeżenia, to, co dla Ciebie ważne w tej grupie.

Napisałam o tym w pytaniu :jaki jest twój stosunek do php. Trudno chyba byloby mi jeszcze coś dodać.


Data wypełnienia ankiety: maj 2003.
^ do góry   
Strona istnieje od czerwca 2002 r. © Copyright Zespół 2002-2006.
Teksty są własnością autorów. Kopiowanie wyłącznie za zgodą autorów.
south beach Depresja