Index pl.hum.poezja - Ankiety

Nick: sal

Imię i nazwisko: Ewa Putko

Data ur.: 11.05.76

Miejsce zamieszkania: Ruda Śląska

Wykształcenie: wyższe

Zawód: nauczyciel*  *  *Skąd dowiedziałeś/aś się o istnieniu p.h.p.?

Kumpel dał mi namiary na grupę tłumaczenia, przy okazji trafiłam na p.h.p i subskrybowałam.

Od kiedy uczestniczysz w p.h.p.?

Od około 2 lat.

Co skłoniło Cię do wysłania wierszy/komentarzy właśnie tutaj?

Chciałam żeby ocenili je ludzie, którzy się na tym znają bardziej ode mnie.

Jakie wrażenie wywarło na Tobie p.h.p. przy pierwszym kontakcie? Czy rozmijało się to z Twoim wyobrażeniem? Czy Twój stosunek do grupy uległ w późniejszym czasie zmianie? Jeżeli tak, to co na to wpłynęło?

Nie miałam wyobrażeń dotyczących grup newsowych :) więc do php podeszłam bez uprzedzeń i specjalnych wymagań. W sumie na pierwsze wrażenie złożyły się dwa elementy - pozytywny i negatywny. Negatywny - moje wiersze, których może nie uważałam za specjalnie dobre obiektywnie - ale subiektywnie mi się podobały, a w zestawieniu z grupowymi okazały się delikatnie mówiąc niesatysfakcjonujące. Element pozytywny - przyjemność czytania wierszy niektórych php-owców.

Czy poza p.h.p. publikowałeś/aś swoje wiersze? Może masz na swoim koncie wydaną książkę lub w inny sposób udzielasz się na polu kultury? (Bardzo proszę o konkretne przykłady)

Wysyłam wiersze tylko na p.h.p.

Czy Twoje kontakty z członkami grupy wyszły poza granice sieci? (Jak wyżej: proszę o rozwinięcie)

Jak na razie to kontakty tylko netowe.

Jaki jest Twój stosunek do p.h.p.? Ile czasu poświęcasz grupie? Czy zdarza się, że niecierpliwie oczekujesz nowej porcji postów, myślisz co nowego na p.h.p., gdy nie masz z grupą przez dłuższy czas kontaktu? Czy może to dla Ciebie (tylko) sposób - jeden z wielu - urozmaicenia czasu?


Z początku (jakieś dwa lata temu) czytałam wszystkie posty. Teraz bywa, że nie zaglądam na grupę przez tydzień - dwa, ale wracam zawsze z tym miłym odczuciem, jakie mamy wracając do ulubionej muzy.

Co sądzisz na temat stron, inicjatyw, które powstały wokół grupy (strona Henia, strona Jerzego Wieczorka, książkowa antologia: "p.h.p. wiersze", antologia Grażyny Leśniak, "pl.hum.poezja - wiersze miesiąca")

Zaglądam - i podobają mi się.

Czy odwiedzasz inne miejsca w sieci związane z poezją. Jak oceniasz je na tle p.h.p.?

Odwiedzam (choć rzadko) stronki poświęcone poetom znanym i uznanym ;), poza tym szukałam miejsc podobnych do p.h.p., stron gdzie wystawiane są wiersze przysyłane przez internautów, ale ich poziom w porównaniu z p.h.p. jest zdecydowanie niższy. Często odwiedzam nieszufladę.

Jaką literaturę preferujesz (style, autorzy, tytuły)?

Kiedyś czytałam tak dużo różności, że trudno by było określić ulubione style. Teraz z kolei (poza tym co mi potrzebne do pracy) czytam tak mało, że też trudno :) Hm, może: Steinbeck, Heller, Kosiński (dawno temu), ostatnio zachwyciłam się Marquezem. Z innej beczki: de Mello, K. Gibran. I moje antypreferencje - Coelho ;) W poezji niewiele poza standardami: Szymborska, Leśmian, Rimbaud, Twardowski.

Skąd zainteresowanie poezją? Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego piszesz?

Pewnie mam rodzaj wrażliwości, który odbiera fale poezji :) A piszę, bo nie umiem nie pisać.

Wymień kilku najlepszych według Ciebie autorów w historii p.h.p., najlepsze wiersze, jakie ukazały się na grupie.

Wiersze trudno by mi było wymienić, ale autorów owszem: Weronika, Justyna Bargielska, Krystyna, Ragana, Heniu i wielu innych.

Czym jest dla Ciebie p.h.p.? Twoje uwagi, spostrzeżenia, to, co dla Ciebie ważne w tej grupie.

Mam hedonistyczne podejście do p.h.p. - sprawia mi przyjemność czytanie wierszy i komentarzy. Sama rzadko coś komentuję, chyba że coś mnie wyjątkowo poruszy. Ale cenię, kiedy ktoś komentuje konstruktywnie i analitycznie. Tym samym nie podobają mi się komentarze obraźliwe i wycieczki personalne, które czasem też niestety maja miejsce. Na szczęście to są wyjątki i oby tak pozostało.

Data wypełnienia ankiety: sierpień 2004.
^ do góry   
Strona istnieje od czerwca 2002 r. © Copyright Zespół 2002-2006.
Teksty są własnością autorów. Kopiowanie wyłącznie za zgodą autorów.
south beach Depresja