Index pl.hum.poezja - Ankiety

Nick: y0ss

Data ur.: 1974

Miejsce zamieszkania: zawsze fizycznie lub nie, jak niestety ostatnio, Nowa Aleksandria

Wykształcenie: wyższe

Zawód: nietrafiony*  *  *Skąd dowiedziałeś/aś się o istnieniu p.h.p.?

Z internetu.

Od kiedy uczestniczysz w p.h.p.?

2001?, jakoś tak, z krótszymi lub dłuższymi przerwami.

(Opcjonalnie) Kiedy zakończył się Twój udział w grupie? Dlaczego?

2003, wpadłem w lejek, dziwnym zbiegiem wielu okoliczności po mailu na adres umieszczony na swojej stronie od pewnej osoby, zacząłem pisać ponownie.

Co skłoniło Cię do wysłania wierszy/komentarzy właśnie tutaj?

Nie widzę innego sensownego miejsca, w nie/których szufladach jest za mało miejsca, w innych leżałbym obok brudnych skarpet lub pończoch, inne znowu ciężko się otwierają lub otwierają się zbyt łatwo, a ja jestem z natury leniwy. Odpowiada mi forma i specyfika php.

Jakie wrażenie wywarło na Tobie p.h.p. przy pierwszym kontakcie? Czy rozmijało się to z Twoim wyobrażeniem? Czy Twój stosunek do grupy uległ w późniejszym czasie zmianie? Jeżeli tak, to co na to wpłynęło?

Dość pozytywne, po kilku celnych kopniakach wiedziałem o co chodzi, a sam staram się raczej milczeć niż kopać innych, choć przyznam szczerze czasem chyba trzeba. Nie lubię być mimowolnym świadkiem szarpaniny niektórych grupowiczów, których szanuję, z tymi, których nie szanuję - ale może zacznę - starzeję się.

Czy poza p.h.p. publikowałeś/aś swoje wiersze? Może masz na swoim koncie wydaną książkę lub w inny sposób udzielasz się na polu kultury? (Bardzo proszę o konkretne przykłady)

Nie.

Czy Twoje kontakty z członkami grupy wyszły poza granice sieci? (Jak wyżej: proszę o rozwinięcie)

Nie, ale nie wiem czy to dobrze, cierpię na brak prawdziwych ludzi wokół siebie, większość wypycha się lub nawzajem azbestem lub watą higieniczną, być może gdyby stało się inaczej, zyskałbym na tym, ale to być może.

Jaki jest Twój stosunek do p.h.p.? Ile czasu poświęcasz grupie? Czy zdarza się, że niecierpliwie oczekujesz nowej porcji postów, myślisz co nowego na p.h.p., gdy nie masz z grupą przez dłuższy czas kontaktu? Czy może to dla Ciebie (tylko) sposób - jeden z wielu - urozmaicenia czasu?


Czasem dużo, czasem mało, intensywnie pracuję zawodowo, staram się czytać większość, żeby nie przegapić czegoś prawdziwego - a zdarzyło się to niestety.

Co sądzisz na temat stron, inicjatyw, które powstały wokół grupy (strona Henia, strona Jerzego Wieczorka, książkowa antologia: "p.h.p. wiersze", antologia Grażyny Leśniak, "pl.hum.poezja - wiersze miesiąca")

Dobrze, że są, lubię wracać do wierszy niektórych autorów. Antologia nieco mnie zawiodła, spodziewałem się znaleźć w niej jednak inny wybór wierszy, ale bardzo dobrze, że powstała.

Czy odwiedzasz inne miejsca w sieci związane z poezją. Jak oceniasz je na tle p.h.p.?

Odwiedzam, oczywiście, php się wyróżnia zaangażowaniem i poziomem, oczywiście na plus. Mam kilka ulubionych adresów, zwykle stron prywatnych niż literacko/poetyckich wortali, które serwują często dania niezbyt wyszukane i niedogotowane, więc dlatego.

Jaką literaturę preferujesz (style, autorzy, tytuły)?

Uff... mogę wymienić jedynie kamienie milowe, wg wag: Updike, Dostojewski, Schulz, Wat, Stachura, Borges, Celine.

Skąd zainteresowanie poezją? Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego piszesz?

Nie wiem czy potrafię, pisząc rozmawiam ze sobą, chyba o to właśnie chodzi.

Wymień kilku najlepszych według Ciebie autorów w historii p.h.p., najlepsze wiersze, jakie ukazały się na grupie.

Pytanie poniżej pasa, skład i kolejność uwarunkowana ułomnością pamięci: Asasello, Kano, Elmo, Wilczysko, Gomorrha, J.Kalina, J.Bargielska, Kajub, Atma, M.Jagodziński, J.Łukaszewicz, Heniu, Marco.

Czym jest dla Ciebie p.h.p.? Twoje uwagi, spostrzeżenia, to, co dla Ciebie ważne w tej grupie.

Php jest miejscem jeszcze prawdziwym, oby tak zostało.

Data wypełnienia ankiety: sierpień 2004.
^ do góry   
Strona istnieje od czerwca 2002 r. © Copyright Zespół 2002-2006.
Teksty są własnością autorów. Kopiowanie wyłącznie za zgodą autorów.
south beach Depresja